Gwarancja najniższej ceny

W Okolicy

Dźwirzyno

Dźwirzyno położone jest 13 kilometrów od Kołobrzegu, między brzegiem Bałtyku, a jeziorem Resko Przymorskie, nad cieśniną łączącą te wody - zwaną Kanałem Resko.

Dźwirzyno znane jest z jednej z najpiękniejszych plaż na wybrzeżu i jednego z najczystszych morskich kąpielisk. Szeroka plaża - utworzona z drobniutkich, czystych i jasnych ziarenek piasku przechodzi w kierunku lądu w wysoki wał wydmowy, dochodzący do 16 m n.p.m. Wydmy porośnięte lasem sosnowym stanowią atrakcyjny element miejscowego krajobrazu. Warto zatrzymać się na niej dłużej, chociażby dla rosnących tu szesnastu ponad 250-letnich dębów szypułkowych. Dźwirzyno ma nowoczesny port, przystań windsurfingową i jachtową.
Źródło: www.dzwirzyno.pl

Zdrowy klimat

Według badań balneologicznych, mikroklimat wpływa na skuteczność terapii leczniczych, a także pobudza naturalne procesy regeneracji organizmu.

Nadmorski aerozol występuje na obszarze 200m w głąb lądu, a na plaży jest jego największe stężenie. Korzystnie wpływa na pracę układu oddechowego. Aerozol kołobrzeski jest wyjątkowo istotny, ponieważ zawiera cząsteczki chlorków, bromu, jodu i innych pierwiastków o walorach leczniczych. Nad morzem szczególnie dobrze czują się alergicy, ze względu na niskie stężenie alergenów w powietrzu.

Ścieżka zdrowia

Urządzenia przeznaczone są do ćwiczeń rekreacyjnych dla osób dorosłych i dzieci powyżej 14 roku życia. Przy każdym stanowisku znajdują się tablice opisujące w języku polskim, angielskim i niemieckim sposób wykonywania ćwiczeń oraz ich efekt. Ścieżkę można pokonać w sposób rekreacyjny bądź intensywny, dostosowując tempo i ilość powtórzeń na poszczególnych urządzeniach do swoich możliwości. Biegasz w pięknym otoczeniu nadmorskiego lasu, bogatego w jod. Teren o różnym ukształtowaniu, co umożliwia urozmaicenie sobie trasy m.in. podbiegi pod wzniesienia. Pokonaj ścieżkę na swój sposób i pracuj nad swoją formą.
Źródło: www.gmina.kolobrzeg.pl

Ścieżka rowerowa

Biegnąca po wydmach trasa to jedna z atrakcji nadmorskiej miejscowości, tym bardziej, że 200-metrowy jej odcinek biegnący przez pustynię dźwirzyńską został zbudowany w formie mostka. Również tam rowerzyści będą mogli skorzystać z tarasu umiejscowionego na szczycie wydmy.

Oprócz liczącego prawie 1700 metrów odcinka ścieżki rowerowej, wybudowana także taras widokowy w miejscu zniszczonego przez sztorm parę lat temu drewnianego zejścia biegnącego od ulicy Spacerowej.
Źródło: www.miastokolobrzeg.pl